BUBA Ventures olarak girişimlere finansman ve yönetim desteği sağlıyoruz. Destek olduğumuz girişimler katma değer yaratan şirketlere dönüşürken onlara eşlik eden bir kurum olmayı misyon ediniyoruz.

Türkiye'nin ilk üniversite merkezli melek yatırımcı ağı olarak 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde kurulduk.

Boğaziçi Üniversitesi merkezli kurulmak her zaman gurur duyduğumuz başlangıcımız olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi dünyaca bilinen araştırma geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilere kazandırdığı sosyal becerilerle de ülkemizde girişimci adaylarının yetişebileceği en uygun ortamlardan birini oluşturur.

Kuruluşumuzun ilk iki senesinde 3000'den fazla projeyi değerlendirdik ve bunların 16'sını yatırımla buluşturduk. Girişimcilik ekosistemini beslemek üzere hem girişimcilere hem yatırımcı adaylarına 40'den fazla ücretsiz eğitim düzenledik. Stratejik iş ortaklarımızda Vodafone Fikir Çarkı, Garanti Partners gibi hızlandırma programları kurup yönettik.

2017 yılında İstanbul Portföy ile güçlerimizi birleştirerek Türkiye'nin ilk SPK onaylı bağımsız girişim sermyesi yatırım fonlarından olan Bosphorist Teknoloji Fonu'nu kurduk.

Aynı yıl alanında uzman Boğaziçi Üniversitesi mezunlarıyla kurumlara danışmanlık veren BCB Yönetim Danışmanlığı A.Ş şirketinin kuruluşuna öncülük ettik.

2018 yılında Tarım ve Teknolojileri alanında ülkemizdeki fırsatları değerlendirmek ve yeni fırsatlar yaratabilmek amacıyla bir tarım ve tarım teknolojileri yatırım şirketi olan TreeT BUBA Tarım ve Teknolojileri A.Ş'yi kurduk ve yönetimini üstlendik.

İstanbul Portföy ile başlattığımız güç birliğiyle BUBA Business Angels'dan BUBA Ventures'a dönüşerek 2019 yılı itibariyle Tubitak'ın desteği ile birlikte TechinvestorsTR ve PharmatechTR olmak üzere iki adet girişim sermayesi yatırım fonunu daha kuruyor ve yönetimini üstleniyoruz.